🐱 NEW!

Introducing the Cat Food Advisor!

Independent, unbiased reviews without influence from pet food companies

Reply To: Raw & cost effectiveness

#45001 Report Abuse
theBCnut
Member

Don’t look at the price per weight, look at the price per unit of calories. Some raw foods are definitely cheaper than some kibbles and homemade raw can be even cheaper.